Nowe mieszkania - Budownictwo społeczne TBS Zabrze

Budownictwo społeczne TBS Zabrze

Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., począwszy od 2007 roku konsekwentnie realizuje politykę budownictwa społecznego na terenie miasta Zabrze. Sprawdzony w krajach wysokorozwiniętych system budowy nowych mieszkań czynszowych wprowadzono w Polsce w latach 90-tych. Od tego czasu działalność TBS-ów ma znaczący wpływ na dynamikę rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce.
Towarzystwa Budownictwa Społecznego funkcjonują w oparciu o Ustawę z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz.U. z 2018r. poz. 1020 ze zmianami).
Rolą Towarzystw Budownictwa Społecznego jest przede wszystkim budowa nowych mieszkań do wynajęcia oraz ich utrzymywanie. Poza budową nowych domów czynszowych TBS może również nabywać budynki mieszkalne, przeprowadzać remonty i modernizacje obiektów przeznaczonych na zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych w formie najmu, wynajmować lokale użytkowe znajdujące się w budynkach Towarzystwa, czy też prowadzić inną działalność związaną z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą.
Nowe mieszkania pod wynajem budowane przez naszą Spółkę przeznaczone są dla ludzi o średnich dochodach, nie będących właścicielami innych mieszkań.
W założeniach Ustawy mieszkania TBS mają być również szansą dla młodych rodzin, których nie stać na kupno nowego mieszkania po cenach rynkowych.
Czynsz w mieszkaniach TBS nie może przekraczać 4% - 5%* wartości odtworzeniowej rocznie, a jego wysokość jest zatwierdzana przez Zgromadzenie Wspólników. Suma czynszów za najem wszystkich lokali musi pokryć koszty remontów budynków, koszty eksploatacji oraz pozwolić na spłatę kredytu zaciągniętego na realizację budowy.
Czynsz w nowych mieszkaniach TBS jest zdecydowanie niższy od wolnorynkowego. Budowa nowych mieszkań według wysokich norm technicznych z wysokiej jakości materiałów wpływających na energooszczędność przekłada się w przyszłości na stosunkowo niskie opłaty za media. Nasze nowe mieszkania charakteryzuje ponadto wysoka jakość wykonania i przemyślany i funkcjonalny rozkład, dający szerokie możliwości własnej aranżacji wnętrz.
Szczegółowe informacje na temat: jak wynająć nowe mieszkanie w systemie TBS można znaleźć w kolejnych zakładkach (poradnik, zasady najmu).
Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat naszych dotychczasowych i planowanych realizacji.

*W zależności od źródła finansowania inwestycji

Biuletyn informacji publicznej