Aktualności

Umowa podpisana!

W dniu 26.06.2017 r. w Sali Historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację największej dotychczasowej inwestycji ZBM-TBS Sp. z o.o.  - Osiedla Trocera. Najkorzystniejszą ofertę w zakończonym już postępowaniu przetargowym złożyła firma STB Sp. z .o.o. z siedzibą w Częstochowie, będąca Liderem Konsorcjum.

Przypomnijmy, że ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji na terenie Zabrza. W 2019 roku (okres wiosenny) przy ul. Trocera w Zabrzu powstanie nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku. Osiedle Trocera składać się będzie z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o łącznej liczbie 72 mieszkań. Mieszkania zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych najemców. Będą to zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe, od 33 m2 – do 65 m2. Kameralna lokalizacja, nowoczesne budownictwo, szeroki wachlarz wyboru, mieszkań, duży parking i bliskość centrum miasta to tylko niektóre atuty Osiedla Trocera. Oferta zamieszkania na Osiedlu wydaje się być bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi: zaplanowano tu plac zabaw, ławeczki wśród zieleni, a samo usytuowanie Osiedla Trocera gwarantuje bliskość szkół i przedszkoli.

Nabór na mieszkania cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co zaskutkowało sprawnym podpisaniem umów partycypacji.

Mieszkania na wynajem na Osiedlu Trocera w Zabrzu  są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieszkać nowocześnie i wygodnie w centrum miasta, nie angażując ogromnych środków finansowych.

Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł, z czego ok. 50% Spółka zapewni z kredytu, zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze (15%) oraz środki własne Spółki (35%, w tym partycypacja).

Udostępnij treść:   
Biuletyn informacji publicznej