Aktualności

MIASTA IDEI – ZABRZE

 

W dniu 25 kwietnia na terenie Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej odbyły się warsztaty dla mieszkańców Zabrza dotyczące rewitalizacji miasta. Skupiono się na wyjątkowym miejscu jakim jest Zandka. Podczas warsztatów z zaproszonymi mieszkańcami uczestnicy zastanawiali się, jakie główne wyzwania stoją przed tym miejscem, od czego powinno się zacząć jego rewitalizację, jakie działania są najbardziej pożądane przez mieszkańców i skąd można wziąć na to wszystko pieniądze. Rozmawiano też o tym, jakie wzory działań w tej dziedzinie można przenieść do Zabrza z innych miast, a w czym Zabrze może być wzorem dla innych. I pytanie na koniec – jak  Zandka będzie wyglądać za dziesięć lat. W warsztatach uczestniczyli  pracownicy ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu.

Po warsztatach odbyła się debata dotycząca pomysłów na rewitalizację Zandki. W debacie uczestniczyli: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik,  prof. Magdalena Żmudzińska-Nowak i prof. Tomasz Wagner z Politechniki Śląskiej, prof. Maciej Borsa z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz Bożena Dorosz, przewodnicząca rady dzielnicy Zandka.

W rozmowie wzięli też udział Renata Lemańska, prezes ZBM-TBS Zabrze, Lesław Złotorowicz, prezes Zabrzańskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Piotr Niemiec, prezes Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, oraz Grażyna Szczepańska-Wabnic, zastępca naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju w Urzędzie Miasta w Zabrzu. Debatę poprowadził Przemysław Jedlecki, dziennikarz „Wyborczej”.

Udostępnij treść:   
Biuletyn informacji publicznej