logo_klocki.jpg17.05.2023 Hala MOSiR w Zabrzu g. 9:00

zawody dla dzieci w konstruowaniu drewnianymi klockami
połączone z warsztatami młodego architekta

 19 000 KLOCKÓW    100 UCZESTNIKÓW    19 WSPANIAŁYCH BUDOWLI


 godziny.jpg

 

youtube.jpg

Cel

zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami budowania, rozwinięcie wyobraźni przestrzennej,  umiejętności manualnych, planowania oraz zaprezentowanie podstawowych praw fizyki. Dodatkowo kontakt z drewnem pozwoli im na nowo odkryć przyjemność obcowania z naturalnym materiałem.

Rozgrywka

wstępne eliminacje w szkołach z wielkim finałem - zawodami podzielonymi na dwa odrębne etapy. W pierwszym (warsztaty) studenci wydziału architektury zapoznają dzieci z podstawami budowania i konstruowania oraz możliwościami wykorzystania otrzymanych materiałów. Kolejny etapem jest tworzenie konkursowej  budowli. Na koniec prace zespołów zostaną ocenione przez jury, które przyzna nagrody.

Uczestnicy

do zabawy zostaną zaproszone dzieci  szkół podstawowych 6-7 klas. Pracować będą w 2-3 osobowych zespołach.

Klocki

wykorzystane klocki to produkt bezpieczny w użytkowaniu i nie zawierający żadnych toksycznych substancji. Staranne wykończone oraz najwyższej jakości naturalne drewno klonowe wykorzystane w procesie produkcji sprawia, że klocki te to zabawka niezwykle bezpieczna.

Podczas zabawy jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Możemy budować co tylko przyjdzie nam do głowy: drapacze chmur, domy, wieże, mosty czy pojazdy.

Sponsoring

oferujemy szereg  możliwości związanych ze sponsorowaniem oraz promocją w ramach zawodów „Klockami wielkie budowanie”. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy


Dokumenty do pobrania

 

Foto relacja z zawodów 2018 r.

Biuletyn informacji publicznej